E FUNDIT/ Zhbllokohet derbi i Madridit (VIDEO)
KESH, Investohen 1.2 miliard leke ne sistemin elektrik te Tiranes
Albeu.com
TIRANE - Drejtori i Zones se Shperndarjes se Energjise Elektrike te Tiranes, Demir Agastra, ne nje konference per shtyp, sot, theksoi se "gjate vitit 2005, ne zonen elektrike te Tiranes do te investohen 1.2 miliarde leke".TIRANE - Drejtori i Zones se Shperndarjes se Energjise Elektrike te Tiranes, Demir Agastra, ne nje konference per shtyp, sot, theksoi se "gjate vitit 2005, ne zonen elektrike te Tiranes do te investohen 1.2 miliarde leke". Keto fonde, sipas tij do te perdoren per ndertimin e 60 objekteve, si kabina te rrjeteve te tensionit te mesem dhe te tensionit te ulet. Sipas Agastres synimi i ketyre investimeve eshte permiresimi i ndjeshem te parametrave te tensionit, ne rritjen e garancise se furnizimit me energji dhe eliminimin e aksidenteve.
Shtuar më 22/03/2005, ora 20:25
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori