Kërkoi shtetësi nga Kosova për t'ju bashkuar Vetëvendosjes? Flet Ditmir Bushati
Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka mohuar raportet se po kërkon shtetësi të Kosovës dhe se do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje.

“Lajmi i botuar në një portal në Kosovë është thjesht mashtrimi i radhës. Kushdo që qëndron pas këtij mashtrimi, i uroj suksese në jetë!”, ka thënë Bushati për Kohën.

Reagimi i tij vjen pas raportimit të disa mediave se Bushati do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje.

Shtuar më 13/01/2021, ora 16:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori