Kërkohej për vrasje, ekstradohet nga Londra 37 vjeçari nga Berati
Një 37- vjeçar i kërkuar nga drejtësia shqiptare për vrasje dhe armëmbajtje pa leje është ekstraduar sot nga Londra. Sipas Interpol Tirana shtetasi Bedri Çala lindur në Kutalli të Beratit ishte dënuar nga gjykata e Beratit me 20 vjet heqje lirie.Në maj të vitit 1997, Çala ka vrarë me armë zjarri shtetasin, Lefter Yzeiri dhe motrën e tij M. ÇALA. Çala ishte arrestuar nga policia britanike që në vitin 2011. /albeu.com/
Shtuar më 04/12/2012, ora 17:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori