Kërkohej nga drejtësia, ekstradohet nga Italia Gjon Kola
Një 47-vjeçar nga Puka i shpallur në kërkim ndërkombëtar është ekstraduar sot nga Italia drejt Shqipërisë. Puka Gjon Kola ishte dënuar me 6 vjet burgim për veprën penale “Trafik i lëndëve narkotike“ dhe “Fallsifikim i dokumentave te identitetit“, parashikuar nga nenet 283 dhe 186 të Kodit Penal.

Në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas Kola ju dorëzua përfaqësuesve të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve. /albeu.com/
Shtuar më 05/02/2014, ora 18:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori