Kërkesa e deputetëve, nisin procedurat për shkarkimin e dy anëtarëve të KLD-së
Një grup prej 39 deputetësh kanë paraqitur pranë Kryetarit të Kuvendit, kërkesën për shkarkimin e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Çefa dhe Lulzim Lelçaj.

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka njoftuar zotin Elvis Çefa dhe zotin Lulzim Lelçaj për paraqitjen e kërkesës për shkarkim, e cila ndërkohë i është përcjellë Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 16:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori