Kërcënohet Altin Ballabani, paditësi i skandalit të zhvarrimit të eshtrave
Albeu.com
Altin Ballabani, personi që paditi aktin e turpshëm dhe çnjerëzorë të zhvarrimit të eshtrave në fshatinë Kosine të Përmetit, ka pohur për një media shqiptare se pas dënoncimit që ka bërë në polici, ka patur kërcënime nga më të ndryshmet.Ballabani pohon se menjëherë pas denoncimit që ka bërë në polici, në adresë të tij kanë ardhur kërcënime ndaj familjes. “Jam detyruar të largohem nga fshati dhe aktualisht jam strehur në një vend shumë larg shtëpisë time. Menjëherë pas denoncimit që bëra më kanë kërcënuar me vrasje. ‘Ti the fjalët e tua, tani rradhën e kemi ne’ më kanë thënë.” tregon Ballabani. Denoncuesi i frikësuar nga kërcënimet ka arritur të kuptojë se personat që që e kanë telefonuar kanë qenë shqiptarë dhe jo grek. “Dialekti i tyre nuk përkon me atë të Përmetit. Ishte dialekt Jugor dhe jam i sigurt që ata ishin shqiptarë dhe jo grek.” pohon Ballabani.
Ramadan Çipuri, Start
Shtuar më 06/06/2006, ora 09:08
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori