Tensionohet protesta, një i lënduar dërgohet në spital

Deri tani protesta ka një natyrë paqësore dhe nuk ka pasur konfrontime, por disa nga protestuesit kanë hedhur shashka dhe kanë kërkuar largimin e kryeministrit.

Ndërkohë një ambulancë ka marrë me barelë një prej protestuesve.

Mbetet e paqartë se çfarë ka ndodhur dhe kush është protestuesi që është ndjerë keq.

Policia ndërkohë është në gatishmëri dhe ka blinduar me forca gjithë zonën e Parlamentit. /albeu.com/

Shtuar më 05/03/2019, ora 11:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori