Keni pyetje për ambasadorin Arvizu, nxitoni në Facebook
Ashtu skurse kishte lajmëruar, ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu i është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve por edhe gazetarëve për tema të ndryshme përmes rrjetin social Facebook.


Disa nga pyetjet kryesore të bëra kanë pasur si tema kryesore zgjedhjet 2013, ngjarja e 21 janarit dhe integrimi në BE.
Arvizu kërkoi kërkoi zgjedhje të lira dhe të ndershme, luftë ndaj korrupsionit dhe bashkëpunim më i mirë mes partive politike.


Ambasadori amerikan ka shprehur shqetësimin në lidhje me Komisionin Qëndor të Zgjedhjeve, pasi sipas tij disa cështje administrative janë politizuar.


Lidhur me 21 janarin ai ka theksuar se shqiptarët meritojnë të ketë drejtësi për këtë cështje. /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2013, ora 15:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori