Keni plane për sot? Si do të jetë moti
Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditëszonat jugore-juglindore. Kjo situatë e motit do të mbetet prezente gjatë natës dhe deri mëngjesin pasardhës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur lehtë në mëngjes por rënie sjellë mesdita duke u luhatur nga -3°C në zonat Verilindore deri në 13°C në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.
Shtuar më 09/02/2019, ora 08:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori