Keni plane? Ky është parashikimi i motit për sot
Moti për të mërkurën mbetet nën ndikimin e kthjellimeve në të gjithë Shqipërinë.

Sipas MeteoAlb, pas mesditës priten vranësira kalimtare në zonat malore Veriore, duke rrezikuar sërish esktremin Verior nga shira të izoluar.

Pasditja dhe orët vijuese risjellin dominim të kthjellimeve në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit nuk sjellin ndryshime të ndjeshme si gjatë mëngjesit ashtu edhe në mesditë, duke variuar nga 15 në 35 – 36°C.

Era do fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, ndërsa në detin Jon dallgëzimi ngjitet në 2 ballë. /albeu.com/

Shtuar më 04/07/2018, ora 08:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori