KE Shqiperise: Nese vazhdohet keshtu, do vuani imazhin e keq ne syte e nderkombetareve
Albeu.com
Rezerva te reja te Keshillit te Europes per politiken e Tiranes. Ka qene vete Presidenti i Asamblese Parlamentare te Keshillit te Europes Van Der Linden i cili shprehu pakenaqesite e tij ne Strasburg per zgjedhjet e fundit ne Shqiperi."Me vjen keq qe zgjedhjet parlamentare nuk ishin te nivelit qe kerkoheshin. Nese do te vazhdohet keshtu Shqiperia do te vuaje imazhin e keq ne syte e nderkombetareve" ka thene Der Linden.

Politikani i larte shfaqi rezerva per politiken e Tiranes e cila sipas tij "nuk po i pergjigjet nivelit te angazhimeve te bera 10 vjet me pare". Gjate 5 diteve te sesionit te Keshillit nuk do te diskutohet per Shqiperine pasi nje situate para dhe pas zgjedhore te saj mendohet te flitet per ne sesionin e janarit.
Shtuar më 04/10/2005, ora 00:20
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori