Karriera dhe varfëria çon në abortimin e fëmijëve
Në Shqipëri regjistrohen çdo vit rreth 9 mijë ndërpreje shtatzanie. Të dhënat publikohen nga Instituti i Shëndetit Publik nga ku shpjegohet se çiftet kanë ende një lidhje të fortë me metodat tradicionale kontraceptive, të cilat janë më pak efektive se metodat moderne.

Sipas specialistëve të këtij institucioni dy nga arsyet që që çojnë femrat drejt këtij akti janë varfëria në zonat rurale përkundrejt karrierës në zonat urbane. /albeu.com/
Shtuar më 04/03/2012, ora 17:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori