Kapet i dyshuari për plagosjen e Zef Doçit
Policia e Lezhës ka bërë të mundur arrestimin e të dyshuarit për plagosjen e kanditatit e PD-së për komunën Balldre Zef Doçi. Burime nga policia bëjnë me dije se është arrestuar 24-vjeçari Almarin Marinaj i cili dyshohet se ka qëlluar me armë për motive banale Zef Doçin.


Kandidati i "Aleancës për qytetarin" Zef Doçi u qëllua me armë mbrëmjen e djeshme teksa kthehej në fshatin Balldre pas një takimi elektoral. I plagosuri ndodhet në spitalin e Lezhës dhe pas mjekimeve, ndodhet jashtë rrezikut për jetën.


Ndërkohë materialet në ngarkim të 24-vjeçarit Almarin Marinaj i kanë kaluar prokurorisë për hetime të mëtejshme.
Shtuar më 03/04/2011, ora 10:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori