Kapet anëtari tjetër i grupit të Avdylajve
Arrestohet në Durrës një tjetër anëtar i bandës së Avdylajve i akuzuar për trafik droge, grup të strukturuar kriminal dhe pastrim parash. Ai është Marjo Zeqiri (alias Edinjo) nga Sukthi. 36 vjeçari është prangosur në Durrës në kuadër të operacioni "Vol-Vo 4" që ka nisur në nëntor të vitit të kaluar.

Dosja hetimore te Krimet e Rënda në Tiranë përfshin 44 persona, të akuzuar për trafik droge të drejtuar nga grupi i Shijakut, korrupsionin e zyrtarëve që solli arrestimin e ish-drejtorit të Burgjeve Arben Çuko, por edhe abuzimet me pronat që prangosën ish-deputetin tjetër socialist Arben Ndoka.

Dy ish-deputetët socialistë u liruan më pas dhe aktualisht janë në arrest shtëpie, ndërsa persona të tjerë ndodhen në kërkim.

Të akuzuarit nga prokuroria për operacionin "Vol-Vo 4"
TRAFIK DROGE
1.Hajri Seferi, Shijak
2.Jasin Kala (alias Jasin Avdyli), Shijak
3.Shkëlqim Avdyli, Shijak
4.Astrit Avdyli (alias Sulejmani), Shijak
5.Saimir Gjepali Shijak, Shijak
6.Marjo Zeqiri (alias Edinjo), Sukth
7.Altin Avdyli, Shijak
8.Jasin Abdul, Konispol
9.Fatos Llaftiu, Shijak
10.Denis Llaftiu, Shijak,
11.Esat Mehmeti, Fier
12.Petrit Sulejmani, Patos
13.Saimir Sulejmani, Patos
14.Elis Guri, Shkodër
15.Ilirjan Prifti, Fier
16.Petro Kuçi (alias Abedin Kuçi), Delvinë
17.Bledar Koçi, Lushnje
18.Ardit Gjyriqi, Tropojë-Tiranë
19.Elton Shehaj, Tiranë
20.Armand Spiro, Tiranë

KORRUPSION I ZYRTARËVE
21.Arben Çuko, Lushnje-Tiranë
22.Artur Balla, Elbasan
23.Qerim Musha, Tiranë

ABUZIME ME PRONAT
24.Arben Ndoka, Lezhë
25.Gjevi Ndoka (alias Xhevahir), Lezhë
26.Eraldo Smaçi, Lezhë
27.Bldera Cara, Lezhë
28.Bledi Ndokaj, Lezhë
29.Lule Zeneli, Lezhë
30.Luigj Paloka, Lezhë
31.Kolë LLeshi, Lezhë
32.Vlash Gazulli, Lezhë
33.Zef Ndoka, Lezhë
34.Mimoza Ndoka, Lezhë
35.Paulin Simoni, Lezhë
36.Vasil Nika, Lezhë
37.Genc Zeneli, Lezhë
38.Marjeta Perskura, Shkodër
39.Emanuel Gjura, Lezhë
40.Zef Lazri, Lezhë

LABORATORI I DROGËS HAS
41.Admir Hoxha-Në kërkim
42.I.S. (shtetas turk)
43.N.C. (shtetas turk)
44.Xhemal Shala-Në kërkim
Shtuar më 21/05/2019, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori