Kapen katër shtetas me 5 kg heroinë në Tiranë
Policia e Shtetit ka bërë me dije se në bazë të operacionit të koduar "Vollga", ka bërë të munduar arrestimin e katër personave që posedonin 5 kg heroinë.

Si provë materiale policia ka sekusetruar lëndën narkotike, vlera monetare, automjete dhe aparate celularë.

Njoftimi:

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrësbashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, pas një hetimi disa mujor me metoda speciale kanë finalizuar operacionin e koduar "Vollga".

Në kuadër të këtij operacioni, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës dhe Forca e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit janë arrestuar në flagrancë 3 shtetas: B.D., A.T, dhe N.M. U ekzekutua gjithashtu, urdhri i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për ndalimin e shtetasit A. R.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në PSH, pas ndjekjes dhe mbajtjes nën vëzhgim, kapën në flagrancë në Tiranë 3 shtetasit me rreth 5 kg të dyshuar heroinë, si dhe sasi monetare, 3 automjete e disa telefona.

Vijon puna për dokumentimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim".
Shtuar më 31/01/2019, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori