Kapen rreth 13 mln euro në Holandë, arrestohen dy shqiptarë
Policia holandeze ka organizuar një operacion anti-drogë në shkallë të gjerë në Amsterdam. Sipas gazetës NRC, policia ka kapur 12.8 milionë euro në cash gjatë këtij operacioni.


Paratë u gjetën pas kontrollit në pesë prona. Kjo është sasia më e madhe e parave e kapur ndonjëherë.


Gjatë operacionit janë arrestuar dy meshkuj nga Shqipëria, një burrë dhe dy gra nga Kolumbia, një burrë nga Zelanda e Re dhe një person nga Maroku.

Gjithçka nisi tre javë më parë pas një informacioni se kolumbianët që mund të ishin përfshirë në importimin dhe shitjen e kokainës në Holandë. Mendohet se një grua 52-vjeçare nga Kolumbia ishte përgjegjëse për trafikun.

Një zyrtar i policisë tha se gjithçka është zhvilluar në mënyrë sekret nga frika e dekonspirimit. “Bandat e drogës fitojnë shuma të jashtëzakonshme nga trafiku i drogës. Të dyshuarit jetonin krejtësisht jashtë radarit,” tha ai.
Shtuar më 01/10/2019, ora 19:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori