Kapen me 3 500 kg "mall", arrestohen gjashtë shqiptarë
Një aksion i realizuarqytetin e Murillo de Gállego Y Agüero, realizuarqytetin e Murillo de Gállego Y Agüero, çoi në sekuestrimin e rreth 16 mijë bimëve narkotike marijuanë e ndarë në dy plantacione të ndryshme

6 shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle gjatë një operacioni të organizuar mëngjesin e kësaj të shtune.

Droga është e barasvlershme me rreth 3.500 kilogramë. Hetimi u drejtua nga Njësia e Drogës dhe Krimit të Organizuar (Udyco) e Madridit, ndërsa në aksion morën pjesë edhe agjentë nga Stacioni Policor Huesca.
Shtuar më 16/11/2019, ora 23:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori