Kapen dy shqiptarët që bënin "kërdinë" duke vjedhur makina luksoze
Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia Italiane.

Dy shqiptarët ishin pjesë e një bande të specilizuar për vjedhje automjetesh dhe apartamentesh.

Në orët e para të mëngjesit policia italiane ka arrestuar dy shtetasit shqiptarë të moshës 45 dhe 41 vjeç, policia kishte një urdhër arrest për personat në fjalë nga gjykatësi Busto Arsizio.

Të dyshuarit ishin pjesë e një bande prej katër personash, të gjithë me kombësi shqiptare, dhe që të katër personat kishin në polici vepra penale, si: vjedhje makinash, vjedhje banesash, rezistencë ndaj një zyrtari.

Grupi i shqiptarëve ishin të specializuar për vjedhje të Rang Rover dhe makinave të mëdha, makina të cilat gjenden në aeroporin e Milanos, Malpansa dhe Linate.
Shtuar më 21/11/2019, ora 18:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori