Kapet 4 mln euro kokainë e fshehur në pula të ngrira, vinte nga Brazili në Durrës
Një sasi e madhe kokaine është kapur mëngjesin e ditës së sotme. Burime nga policia italiane kanë bërë me dije se kanë kapur sasinë prej 19 kilogramësh kokainë që në treg ka vlerën e 4 milionë eurove, lëndë narkotike që ishte fshehur në pulangrira, shkruan SYRI.net.

Droga është gjetur në portin e Gioia Tauro dhe aksioni është bërë nga policia e Rexhio Kalabrias, doganat të drejtuar nga drejtoria e Antimafias.

Kokaina e nisur nga Brazili mësohet se ishte ndarë në 17 pako dhe ishte vendosur në një kontenier ku po transportoheshin pulangrira. /Albeu.com/
Shtuar më 24/10/2016, ora 08:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori