Kapen 12 klandestinë nga Irani dhe Siria në Kapshticë
Pëlqej
Ditën e sotme janë kapur 12 refugjatë nga Lindja e Mesme në pikën kufitare të Kapshticës në tentativë për të kaluar kufirin.

Emigrantët me origjinë nga Irani dhe Siria shoqëruan në drejtorinë e Kufirit për marrjen e deklaratave.

Pas marrjes në pyetje, ata janë nisur me mjetet e Policisë Kufitare drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë. /albeu.com/

Shtuar më 19/07/2018, ora 14:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori