Kanuni i mori jetën shqiptarit në Zvicër (FOTO-LAJM)

Vrasja e ndodhur dje në një xhami në Zvicër është kryer për hakmarrje. Sipas mediave zvicerane shqiptari, baba i katër fëmijëve, raportohet se është qëlluar tri herë, një herë në kokë dhe dy herë pas shpine nderkohë që në momentin e të shtënave në xhami thuhet se gjendeshin rreth 300 persona.

Imami i xhamisë, Fehim Dragusha thotë se, hakmarrja ka lidhje me një ngjarje të ndodhur 18 vite më parë në Shqipëri. Bëhet fjalë për një vrasje që e ka kryer vëllai i viktimës. “Duhet ta lamë Kanunin, na hap vetëm probleme. Nuk mund të mbartim dhe në Zvicër këto problem nga vendi i lindjes”, bën thirrje imami. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 12:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori