Kandidatët që nuk u bënë deputetë favoritë për postet e zv/ministrave
Kandidatët për deputetë socilistë që gjenden në listë menjëherë pas atyre që kanë fituar mandatin do të përfshihen në pozicione të rëndësishme në qeverinë Rama.


Burime brenda selisë së PS-së kanë bërë të ditur për gazetën “Shqip”, se aktualisht mes Ramës dhe kandidatëve për deputetë kanë nisur negociatat për shpërndarjen e posteve të rëndësishme në ekzekutiv siç janë zëvendësministrat, drejtuesit e agjencive qendrore dhe po kështu prefektët e qarqeve.Nga ana tjetër aleatët kanë theksuar se i kanë dërguar kryeministrit të ri kërkesat e tyre për ndarjen e pushtetit, por ende nuk kanë marrë ndonjë përgjigjie në lidhje me to.
Shtuar më 29/08/2013, ora 10:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori