Kanabisi apo Rusia, cila ishte tema e takimit mes Kodhelit dhe Arvizusë?
Pasi iku nga Shqipëria si ambasador i SHBA-ve këtu, Aleksandër Arvizu është rikthyer disa vite më vonë duke takuar disa nga shtetarët më të rendësishëm të shtetit.

Mësohet se ai ka takuar ministren e Mbrotjes së Shqipëridë, Mimi Kodheli duke patur detyrën e Zv.Ndihmës Sekretarit të Shtetit për Ccështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut të Lëndëve Narkotike.


Nuk janë zbardhur ende detaje nga tema e diskutimit mes tyre, megjithatë vërehet një shqetësim i amerikanëve në lidhje me ndimimin rus në Ballkan si edhe çështjet që kanë të bëjnë me mbjelljen e lëndëve narkotike, nisur edhe nga fakti se tashmë qeveria ka vendosur të përfshijë edhe ushtrinë në luftën kundër kanabisit. /Albeu.com/
Shtuar më 03/04/2017, ora 12:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori