Kukësi shkëlqen ndaj Kastriotit dhe merr kreun (VIDEO)

Fitorja e vetme në javën e dytë të Abissnet Superiore është ajo e Kukësit. Skuadra e drejtuar nga italiani Longo bindi në “Elbasan Arena” me fitoren me përmbysje 3-1 ndaj Kastriotit duke treguar lojë të bukur dhe bindëse.

Verilindorët e nisën mirë ndeshjen duke krijuar raste por në të parin rast nga krutanët, u ndëshkuan në minutën e 27’.

Rey Manaj debuton, Spezia merr fitoren e parë në Serinë A. Humbet Empoli (Video)
Arbër Basha në një kundërzbritje të shpejtë pas një asisti nga Greca shënoi për t’i dhënë abvantazhin miqve.

Edhe pse rrezikoi një penallti Kukësi për të pësuar të dytin, ekipi i Longos reagoi kur në 39’, Edison Ndreca shënon një gol shumë të bukur me të majtën.

Fraksioni i dytë nis më mirë për Kukësin që menjëherë gjen avantazhin me kroatin Basa i cili përfiton nga një gabim i mbrojtes krutane.

Nuk ndalen këtu verilindorët pasi luajnë më mirë dhe arrijnë të mbyllin ndeshjen me një tjetër gol të kroatit Edi Basa në minutën e 68’.

Ky gol vulos edhe sfidën në “Elbasan Arena” duke e çuar Kukësin menjëherë në krye të renditjes me 6 pikë pas dy javësh.

Shtuar 19.09.2021 19:26