"Kam COVID-19", Tirja kërkon lirinë
Tire Alldervishi, sanitrja që i mori 8 milionë lekë vajzës së një paciente me COVID-19 kërkon lirinë në Apel.

Alldervishi ka kërkuar lirimin me pretendimin se është me COVID dhe përbën rrezik për të tjerët.

"Kam qenë e prekur me COVID dhe ende s’jam negativizuar ! Rrezikoj të infektoj të tjerët në qeli", ka thënë sanitarja.

Ndërkohë Prokuroria e Tiranës po vijon hetimet për dyshimet se pacientëve u kërkohej lekë nga stafi i spitalit COVID-2.


Shtuar më 19/01/2021, ora 13:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori