Kaloi rrugën me semafor të kuq dhe tentoi të korruptonte policin, e pëson i riu
Rrugoret e kryeqytetit kanë arrestuar një person pasi nuk respektoi rregulloren në funksion të planit të veprimit për parkimet e gabuara dhe shkeljen e semaforit.

Gjatë patrullimit, rrugorja ka konstatuar drejtuesin e një automjeti me iniciale G. T, 31 vjeç, se ka vazhduar lëvizjen ndonëse sinjalizimi i semaforit e ndalon atë.

Gjatë kryerjes së veprimeve policore dhe administrative, drejtuesi i automjetit, i ka ofruar agjentit verifikues një kartmonedhë prerje 5000 lekë, me qëllim shmangien e masës administrative.

Në këto kushte, është bërë menjëherë arrestimi në flagrancë i shtetasit me iniciale G. T, për veprën penale “Korrupsionit aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.
Shtuar më 26/10/2020, ora 11:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori