Kakavijë, ndalohen 35 klandestine
Policia kufitare e Kakavijës përmes dy operacioneve ndaloi të hënën 35 klandestine. Në operacionin e parë e zhvilluar në fshatin Glin u ndaluan 12 klandestinë, ndërsa në operacionin e dytë e ndërmarrë poshtë fshatit Peshkepi, u kapën 23 klandestinë.

Sipas policisë, klandestinët vinin nga Pakistani, Algjeria dhe Eritrea dhe kishin destinacion vendet e BE-së.
Shtuar më 16/09/2013, ora 14:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori