Kakavijë, ndalohen 16 klandestinë
Policia kufitare e Kakavijës ka bërë të mundur ndaliamin e 16 klandestinëve si pasojë e dy operacioneve të zhvilluara natën e kaluar. Operacioni i parë është zhvilluar në fshatin Glinë u kapën 11 klandestinë, ku mes tyre ndodheshin edhe 3 femra dhe 2 fëmijë nga Siria.


Ndërsa operacioni i dytë i zhvillua në fushën e Jergucatit, ku u ndaluan 5 klandestinë të tjerë.
Sipas policisë evidentimi i klandestinëve përmes mjeteve logjistike moderne të dhuruara nga ambasada e SHBA. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2013, ora 10:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori