Kakavijë, grekët kthejnë rreth 30 familje shqiptare
Rreth 30 familje me fëmijë, të cilët udhëtonin drejt vendbanimeve të tyre në shtetin grek janë kthyer nga policia greke me justifikimin e korrigjimit që duhet bërë prej palës shqiptare në rubrikën e vendlindjes ku kërkohet që të gjitha toponimet të përshkruhen në të dy gjuhët shqip dhe anglisht. /albu.com/
Shtuar më 17/01/2013, ora 10:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori