Kaidanov: SHBA vazhdon te mbeshtese Kosoven
Albeu.com
Ambasadorja në largim e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tina Kajdanov, ka ritheksuar sot edhe njëherë mbështetjen e Uashingtonit për zhvillimet e ardhshme në Kosovë.“Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë edhe në të ardhmen përkrah institucioneve dhe popullit të Republikës së Kosovës”, tha ambasadorja Kaidanov, duke e siguruar presidentin, Fatmir Sejdiu, për mbështetjen e fuqishme për Kosovën në procesin e integrimeve euroatlantike.
Shtuar më 03/07/2009, ora 22:18
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori