Kacin: Vendimi i Malit te Zi, i pakthyeshem
Albeu.com
"Këtë e ka bërë vetëm Maqedonia kur e njohu Tajvanin e pastaj këtë njohje e tërhoqi. Mirëpo kjo është një histori krejt tjetër. Nuk kam në kujtesë rastin që një shtet e ka njohur e pastaj e ka tërhequr njohjen", ka thënë Kacin.Vendimi për njohjen e Kosovës nga Mali i Zi është i pakthyeshëm dhe nuk mund të ndryshojë më. Këtë e ka deklaruar vetë zëdhënësi i parlamentit serb, Jelko Kacin, i cili gjatë një prononcimi për mediat e Podgoricës, u shpreh se nuk ka ndonjë rast në historinë e diplomacisë ndërkombëtare që një vend të këtë njohur një tjetër e më pas të jetë tërhequr nga vendimi. "Këtë e ka bërë vetëm Maqedonia kur e njohu Tajvanin e pastaj këtë njohje e tërhoqi. Mirëpo kjo është një histori krejt tjetër. Nuk kam në kujtesë rastin që një shtet e ka njohur e pastaj e ka tërhequr njohjen", ka thënë Kacin.
Shtuar më 21/10/2008, ora 20:20
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori