Kacin: Maqedonia, ne pozita shume te keqija
Albeu.com
Eurodeputeti slloven, Jelko Kacin ka deklaruar se Maqedonia eshte vendi i vetem i Ballkanit qe gjendet ne nje pozite shume te keqe persa i perket integrimit ne strukturat evropiane.Sipas Kacin, problemi me i madh per Shkupin zyrtar eshte bllokimi i ceshtjes se kontestit te emrit me Athinen.

“Maqedonia ende nuk e ka zgjidhur kontestin e emrit me Greqine, nje ceshtje qe seriozisht po rendon skenen e brendshme politike dhe po perhap vetem populizem”, ka deklaruar Kacin.

Ai ka shtuar me tej se pervetesimi i figurave historike nga ana e Shkupit eshte dicka qe rendon me tej pozitat e tij.
Shtuar më 08/05/2009, ora 20:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori