Kabinetit Rama i shtohen 2 zëvendësministra të rinj
Kryeministri Edi Rama pritet të mbyllë në ditët në vijim marrëveshjet me aleatët e tjerë. Së shpejti do të emërohet pjesa e dytë e zëvendësministrave dhe drejtuesve të disa agjencive të mbetura dhe në këtë fazë pritet të ndahet mes aleatëve tradicionalë, si partive të Milos, Gjinushit, Koçit dhe kristiandemokratëve të Bushatit dhe Frrokut.


Një foto e publikuar mbrëmë nga kryeministri Edi Rama bashkë me zëvendësministrat e rinj, ka zbuluar edhe disa emra të rinj që do jenë pjesë e kabinetit të tij. Ervin Mete, kryetar i G99 dhe Erion Luçi, ish-drejtor i Departamentit të Kërkimit në Bankën e Shqipërisë, emërohen dy zëvendësministrat e Financave. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 11:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori