Kabinetet e ministrave, ja emrat e stafeve tė ngushta (FOTO LAJM)

Ministėr i Financave, Shkėlqim Cani
Shef Kabineti, Spiro Brumbulli
Kėshilltar pėr median, Ard Kola
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Zbardhen emrat e disa prej zėvendėsministrave, shefave tė kabinetit dhe tė zėdhėnėsve tė ministrave tė qeverisė Rama. Edhe pse ministrat i mbajnė sekret emrat e stafit politik, A1 Report kanė zbardhur njė pjesė sė tyre.

Sekret gjithė kabineti i ministrave deri ditėn e hėnė, kur publikisht tė prezantohet stafi nga ēdo ministėr respektiv. Interesi i medias pėr tė zbuluar se kush janė emrat e shefave tė kabinetit dhe zėdhėnėsve apo kėshilltarėve pėr media siē do tė quhen tashmė, ėshtė pėrballur me njė “bllokade”.

"Ditėn e hėnė do tė lanēohet stafi"”, kjo ėshtė pėrgjigjia qė ėshtė marrė kur ministrat janė pyetur se kush janė emrat e dy posteve jo pak tė rėndėsishėm nė kabinet.

Nė zbatim tė Kodit tė Etikės, ditėn e hėnė ēdo ministėr do tė publikojė emrat e stafit politik, duke sjellė edhe njė risi nė pėrzgjedhjen e zėdhėnėsve. "Ata nuk do tė jenė siē sot janė rėndom zėdhėnėsat. Ne kemi krijuar njė profil tjetėr dhe ky profil do tė jetė profili i Endri Fugės. Nuk do tė ketė zėdhėnės qė tė lexoj deklarata, do kemi njė tjetėr profil", kėshtu ėshtė shprehur njė prej ministrave pėr A1 Report.

Po tė njėjtėn strategji kanė ndjekur edhe ministrat e LSI, tė cilėt i janė pėrgjigjur me heshtje pyetjes se kush do tė jetė shefi i kabinetit dhe zėdhėnėsi.

Deri pasditėn e djeshme, ministrat e LSI ende nuk kishin vendosur se kush do tė jetė kabineti i tyre. Por mesa duket kjo ishte pėrgjigjia pėr tė shmbagur gazetarin, pasi ditėn e hėnė ata do tė shkojnė nė ministri me njė staf. Klejda Gjosha, ministria e Integrimit do ta vendos javės qė vjen se kush do tė jetė shefi i kabinetit dhe kėshilltarja pėr median nė ministrinė qė ajo do tė drejtoj. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2013, ora 12:12
necko beqiri
e Dielë 15 Shtator 2013, Ora 18:34
ku e le z. pandeli majkon ? cfare qeverie pa te ?
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.