Ka hije dyshimi rreth porositësve për vrasjen e biznesmenit Polia
Ferdinant Polia ishte një prej promotorëve të turizmit malor në zonën e Thethit.

Polia u ekzekutua të mërkurën e kaluar në momentin kur ndodhej në fshatin Grudë, ku kishte dërguar fouristradën në servis.

Autori i dyshuar K.S, 29 vjeç qëlloi drejt viktimës me breshëri të një arme amerikane "Tompson", pasi i preu rrugën me motor.

Nard Polia ka jetuar deri para 4 vitesh në Itali. Gjatë periudhës së qëndrimit në vendin fqinj Polia ka kryer majft vepra antiligjore ku është arrestuar nga Policia në vitin 2010 me akuzën e trafikimitdrogës, shfrytëzimitprostitucionit dhe vjedhjes me dhunë. 32-vjeçari urrestua bashkë me disa shqiptarë të tjerë.

Pasi kreu dënimin 4 vite heqje lirie ku më pas u dëbua nga autoritetet për në Shqipëri, Nardi nisi të investojë në turizëm në vendin e tij të lindjes si edhe u bë pjesë e Administratës për Zonat e Mbrojtura. /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2019, ora 19:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori