Kë thumbon Rama me këtë foto në Facebook?

Kryeministri Edi Rama reagoi për herë të parë pas lajmeve të përhapura për shkarkimin e ministrit Tahiri, por zgjodhi të "fshehë" mes rreshtash qëndrimin e tij, që pak veta do e deshifronin. Kur e gjithë Shqipëria po gëlon me spekulimet për fundin e Qeverisë Rama, ai ka postuar në Facebook një status të kriptuar. Nuk dihet kujt ia ka drejtuar...

Opozita e quajti një fitore të saj shkarkimin e ministrit të Punëve të brendshme Saimir Tahiri, ministrin më të akuzuar prej tyre si të lidhur me krimin...megjithëse kjo nuk i kënaqi për t’i dhënë fund protestës, sic lideri demokrat Basha ja bëri të ditur kryeministrit Rama këtë pasdite se ajo që kërkon është largimi i tij dhe krijimi i një qeverie teknike

Në reagimin e tij të parë, kreu i qeverisë Edi Rama ka zgjedhur të përdorë një shprehje popullore.

“Qesh mirë kush qesh i fundit”, - shkruan ai në rrjetin social Facebook në rubrikën “Amarcord” ku ndryshe nga herët e tjera ka postuar foton me këtë mesazh:

-Më ndje Pasha që të prish gjumin më dymbëdhjetë e një cerek pas mezi ditës po ashtu është sera se kam...

-Hair, haber nga Roma

-Inshallah ashtu si ja kemi dhënë kararin do bëhet
-Ha ha ha
Shtuar më 11/03/2017, ora 20:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori