Ju “shkrep” të vidhnin një fugon në rrugë, tre shqiptarët e pësojnë shumë keq
Pëlqej
Shqiptarët sërish në qendër të vëmendjes nga mediat italiane. Këtë herë ata shkruajnë për tre shqiptarë të cilët kanë tentuarvjedhin një fugon të parkuar në rrugë.

Por, ka qenë një person që ka telefonuar në numrin 113, duke theksuar se tre persona, pasi kanë tentuarvjedhin automjetin, janë larguar në këmbë drejt rrugës Via San Leonardo.

Nga vëzhgimi i patrullave të policisë, dolën në përfundimin se personat që kishin lidhje me këtë ngjarje ishin tre shqiptarë.
Policia ka njoftuar se dy prej tyre ishin me dokumente false, ndërsa njëri kishte dokumente të rregullta.

Pasi u dërgua në stacionin e policisë, mësohet se njëri është 27 vjeç, i lindur në Shqipëri por banonte në Felino të Italisë, dhe një 23 vjeçar dhe 22 vjeçar të cilët jetonin në Parma. Të tre tashmë janë të akuzuar për vjedhje të mbetur në tentativë. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2017, ora 17:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori