Ju kujtohet sherri nuse-vjehërr? Ja çfarë ka ndodhur sot me Eglantinën

Të gjithë e kujtojmë historinë e vjehrrës Natasha dhe nuses Eglantina të cilat debatuan live në “E diela Shqiptare” në lidhje me martësën e shkëputur me Armandon dhe kujdestarinë e djalit të Eglantinës.

Natasha e akuzonte nusen se nuk dinte të rriste djalin dhe se donte të punonte, ndërsa Eglantina kërkonte djalin e saj dhe akuzonte vjehrrën se po i largonte fëmijën duke i thënë se e kishte nënën kuçedër.

Por historia nuk gjeti një zgjidhje tek Arditi, por si duket as edhe në proceset gjyqësore në gjykatë.

Debati i ashpër mes nënës dhe gjyshes për kujdestarinë e Argit të vogël pritej të merrte fund në seancën e apelit të datës 11 prill.
Gjykata e Gjirokastrës, në mënyrë të pashpjeguar, e ka shtyrë seancën dy herë radhazi duke mos marrë një vendim as në datën 11 e as më 21 prill.

Ndërkohë që palët presin datën 5 maj duke shpresuar që të jetë e fundit, ai që po e vuan gjithë këtë kalvar ligjor mbi të gjitha është Argentini, i cili ende nuk e di se ku do të jetë shtëpia e tij nesër. /albeu.com/


Shtuar më 02/05/2017, ora 15:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori