Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Jovanoviç: Kosova do të jetë shtet i ri në Ballkan
Albeu.com
Kryetari i partisë Liberale-Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviç thotë se Kosova është e pavarur nga Serbia tani e shtatë vjet dhe do të jetë shtet i ri në Ballkan.

Ndërsa se në çfarë mase do të formalizohet, varet nga rrethanat politike dhe gatishmërinë e Bashkësisë Ndërkombëtare që të insistojë në zgjidhje të re – thotë Jovanoviç.
Shtuar më 10/10/2006, ora 12:00
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori