Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Josipovic: Qendrimin ndaj Kosoves e kemi treguar me njohjen e saj
Albeu.com
Presidenti i Kroacisë, Ivo Josipoviç, ka thënë se në marrëdhëniet e vendit të tij dhe Serbisë, pikat e diskutueshme janë ato të kufirit dhe problemet e lidhura me luftën dhe pasluftën, ndërsa përsa i përket çështjes së Kosovës, presidenti i ri ...... kroat ka thënë se vendi i tij e ka treguar qëndrimin e vet, kur e ka pranuar pavarësinë e Kosovës. Në një intervistë dhënë dhënë për shtypin e shkruar, Josipoviç e ka konsideruar irracionale mospjesëmarrjen e presidentit serb Boris Tadiç në ceremoninë e tij inauguruese, duke thënë se Kroacia nuk ndërhyn në raportet e Serbisë ndaj Kosovës.
Shtuar më 21/02/2010, ora 20:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori