Jordania njohu pavaresine e Kosoves
Albeu.com
Jordania e ka njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës, duke e çuar numrin e njohjeve në 61 shtete. Lajmin e ka konfirmuar për KTV-në këshilltarja e ministrit të Jashtëm, Albana Beqiri.“Është marrë vendimi për njohjen e Kosovës nga autoritetet e Jordanisë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, është duke pritur konfirmimin për njohje nga ministri i Jashtëm i Jordanisë”, ka thënë Beqiri.

Mbretëria e Jordanisë është shtet arab, i cili gjendet në Azinë Jugperëndimore dhe ka një popullsi prej afro 6 milionësh. Ndërkohë, para Jordanisë Kosovën e pati njohur Bahrejni para rreth dy muajsh. (ktv)
Shtuar më 08/07/2009, ora 02:45
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori