Joe Biden i kushton fjalët emocionuese bashkëshortes: Unë të dua Jilly!
Në këto momente në Capitol Hill po zhvillohet ceremonia e inagurimit të Presidentit të ri të SHBA, Joe Biden.

Biden sot do të bëjë betimin si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Biden teksa pritet të mbajë fjalimin e tij përpara amerikaneve, ka zgjedhur të falenderoj fillimisht bashkëshorten e tij Jill.

Përmes një postimi në Tëitter, Biden i shpreh mirënjohjen e thellë bashkëshortes duke i thënë se nuk mund të ishte më mirënjohës që e kishte me vete në udhëtimin e tij.

"Unë të dua, Jilly, dhe nuk mund të isha më mirënjohës që të kisha me vete në udhëtimin tim..." shkruan Biden.


Shtuar më 20/01/2021, ora 17:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori