Jo katër por shtatë, Rama gënjeu për numrin e kullave në Teatrin e ri Kombëtar
Pëlqej
Vetëm pak ditë më parë kryeministri i vendit Edi Rama bëri një prezantim sëbashku me arkitektët në lidhje me Teatrin e ri Kombëtar.P

Në këtë supozohej të kishte 3 fishim të sipërfaqes më të madhe dhe do ndërtoheshin 4 kulla.

Por ka qenë nisma Thurja ajo e cila vetëm pak më parë, ka ublikuar një video e projektit në fjalë, i cili nuk ka katër por 7 kulla.

Postimi i plotë:

Ja si po vidhet trualli publik dhe po i jepet përjetësisht një privati, me pretekstin se po na ndihmon të ndërtojmë teatrin.

Që ta keni të gjithë të qartë, askush nuk do t’ja dijë për teatrin. Kryetarit të Bashkisë dhe Kryeministrit nuk i intereson fare teatri. Ata e përdorin teatrin dhe krijojnë një debat aty vetëm e vetēm për të mbuluar transferimin gjigand që po i bëjnë tokës publike, tokë që na takon secilit prej nesh, në mënyrë hajdute, një privati. Po na e marrin ne dhe po ja japin një njeriu, mijëra metra katrorë.

Kjo është kriminale!

Për të bërë stadiumin kombëtar, i desh t’i falnim një pjesë të barabartë toke publike sa stadiumi, ndërtuesit që të bënte një kullë;

Për të bërë Teatrin Kombëtar na duhet t’i falim tokë publike të barabartë me teatrin ndërtuesit që të bëjë kullë;

Si funksionoka kështu? Duhet t’i japim ndërtuesve gjysmën e Shqipërisë, që të na ndërtojnë gjysmën tjetēr?

Kjo është kriminale!

Shpërndaje për të treguar qē as ti s’bie dakord me këtë krim! /albeu.com/
Shtuar më 19/03/2018, ora 23:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori