Jesen Petersen nuk ka publikuar ende hollësi rreth Forumit Politik Joformal
Albeu.com
Shefi i UNMIK-ut, Soren Jesen Petersen, shtyu shpalosjen e detajeve rreth propozimit të Forumit Politik joformal, edhe pse një gjë të tillë e kishte paralajmëruar për sot.Mekanizmi i këtij lloji i propozuar në takimin e javës së shkuar të shefit të UNMIK-ut me liderët institucional dhe politik të Kosovës, ka për qëllim hartimin e një projekti që do ta bënte menaxhimin e formës së përgatitjes për fillimin e bisedimeve për statusin final të Kosovës. rtv21
Shtuar më 02/05/2005, ora 23:47
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori