Jeremiq: Shqiptaret perdorin dhunen si shantazh
Pëlqej
Albeu.com
Shqiptarët e Kosovës po shantazhojnë me opsionin e dhunës lidhur me njohjen e pavarësisë së Kosovës dhe vendosjen e EULEX-it, tha ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq.
Serbia me Kombet e Bashkuara arriti marrëveshje për vendosjen e misionit civil ndërkombëtar në Kosovë. Vendet anëtare të KB-së e mbështetën marrëveshjen, por Prishtina nuk dakordohet, ndërsa Këshilli i Sigurimit nga frika e reagimit të Prishtinës e hoqi këtë pikë nga rendi i ditës. Kjo flet shumë", tha Jeremiq për të përditshmen çeke Pravo. (REL)
Shtuar më 20/11/2008, ora 20:47
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori