Jeremic: Keshilli i Europes, neutral ndaj statusit te Kosoves
Albeu.com
Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç ka deklaruar se Këshilli i Evropës duhet të përqendrohet në nismat që janë neutrale ndaj statusit të Kosovës. “Po i afrohemi një momenti të ri dhe premtues përsa i përket cështjes së Kosovës”, ka pohuar ...... Jeremic në Strasburg, në mbledhjen e Këshillit. Shefi i diplomacisë serbe ka shtuar se për statusin e Kosovës duhet të gjëndet një zgjidhje që të jetë e pranueshme për të gjitha palët.
Shtuar më 12/05/2010, ora 17:09
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori