Jeremic: EULEX ne Kosove, jo pa pelqimin tone
Albeu.com
Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç ka reaguar sërish lidhur me vendosjen e misionit të Bashkimit Evropian, EULEX në Kosovë. Sipas tij, kushtet tashmë janë të qarta dhe ky mision nuk mund të vendoset në Kosovë pa lejen e Beogradit zyrtar.
Ai shtoi se edhe Këshilli i Sigurimit të OKB-së nuk e pranon një veprim të tillë. “Misioni evropian mund te vendoset nese eshte i pranueshem per Beogradin dhe nese miratohet nga Keshilli i Sigurimit i OKB-se”, ka pohuar Jeremic.
Shtuar më 01/11/2008, ora 17:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori