Jep dorëheqjen pa kaluar Vettingun gjyqtari i Apelit
Astrit Haxhialushi, gjyqtar në Gjykatën e Apelit ka dhënë dorëheqjen nga sistemi i drejtësisë për arsye shëndetësore.

Haxhialushi më parë ka qenë dhe pjesë e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ndërsa ende nuk e kishte kaluar procesin e Vetingut.

Gjyqtari i apelit ka njoftuar edhe KLGJ-në dhe KPK-në për dorëheqjen e tij.
Shtuar më 11/10/2019, ora 10:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori