Japonia do ta njohë pavarësinë e Kosovës
Albeu.com
Japonia do ta njohë pavarësinë e Kosovës nga Serbia e cila pritet të ndodhë brenda muajit shkurt, menjëherë pas njohjes së saj nga SBA dhe BE, kanë bërë të ditur zyrtar qeveritar të Japonisë për agjencitë e huaja të lajmeve.
Burime të njëjta thonë së Amerika dhe Bashkimi Evropian duhet ta njohin pavarësinë e Kosovës menjëherë pas shpalljes së saj nga se kështu do të tregohet mbështetja ndaj Kosovës.
Shtuar më 08/02/2008, ora 15:47
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori