Jahti misterioz në zonën e Patokut, shoqërohet një francez
Misteri i jahtitzonën e Patokut, dyshohet se i përket një shtetasi francez, o cili është shoqëruar nga Policia si pjesë e hetimit të jahtitbraktisur në Shëngjin.

Mësohet se një dokument i gjetur brenda jahtit (veliere) ka qenë indice për ta lokalizuar dhe identifikuar atë.

Ai ka pranuar që jahti është i tij dhe ka deklaruar se ka ndaluar për të takuar disa miq, por ka patur probleme me karburantin.

Jahti me flamur slloven u gjet i braktisurzonën e Patokut në datën 10 tetor.

Policia dhe Prokuroria ngritën dyshime të forta që veliera e braktisur në afërsi të Patokut, mund të përdorej për transportim të lëndëve narkotike.

Shtuar më 26/10/2020, ora 21:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori